Montáž tepelných čerpadel

Chtěli byste v budoucnu vytápět svůj dům nebo byt tepelným čerpadlem, ale nevíte, kde začít? Začněte u nás, pomůžeme vám s výběrem i montáží tepelných čerpadel. V závislosti na zdroji tepla (vzduch, země, voda) existují různé typy tepelných čerpadel. Různé typy tepelných čerpadel se liší nejen zdroji tepla, ale v závislosti na typu tepelného čerpadla se liší i požadavky na konstrukci.

Druhy tepelných čerpadel

Tepelné čerpadlo vzduch – voda

Funguje na principu ohřívání vody z venkovního vzduchu. Čerpadlo není náročné na montáž a nabídne nízké provozní náklady při využití malého prostoru. Tepelné čerpadlo je omezeno venkovní teplotou. Pracuje pouze do teploty okolo minus 25 °C. Vzhledem k dnešnímu klimatu je však v našich končinách plně dostačující.

Tepelné čerpadlo země – voda

Toto čerpadlo čerpá teplo ze země. Čerpadlo nevyžaduje příliš energie pro svůj chod a není ani závislé na okolní teplotě. Pracuje takřka identicky jak v létě, tak i zimě.

Tepelné čerpadlo voda – voda

Čerpadlo využívá k výrobě tepla spodní nebo povrchovou vodu. Vyznačuje se nízkými provozními, ale o něco vyššími počátečními náklady.

Montáž tepelných čerpadel

Tepelné čerpadlo jako topný systém využívá obnovitelnou energii. Instalace tohoto udržitelného systému vytápění je nyní standardem v nových budovách a je udržitelným řešením i pro mnoho stávajících budov. Aby však tepelné čerpadlo fungovalo efektivně, musíte splnit několik podmínek..Chcete se dozvědět více o různých typech tepelných čerpadel, jejich funkci a nákladech? Potřebujete pomoc s montáží tepelného čerpadla? Neváhejte nás kontaktovat, společně najdeme pro váš rodinný dům, chalupu či byt to nejlepší řešení.

Vybrané realizace

Kontakt

Kontakt na stavební firmu Novalex

Novalex stavební spol. s r.o.

Korunní 2569/108
101 00 Praha
info@novalexstav.cz

IČ: 09906304
DIČ: CZ09906304

Alexander Smirnov

jednatel

777 529 518
smirnov@novalexstav.cz

Jindřich Novák

jednatel

773 561 628
novak@novalexstav.czKontaktní formulář - Novalex stavební firma

Kontaktní formulář


© 2024 NOVALEX STAVEBNÍ SPOL. S R.O.