Realizace zelené střechy v MŠ Cítoliby

V Cítolibech byla na mateřské školce nahrazena azbestová střecha ekologickou zelenou střechou, zlepšující izolaci a poskytující zeleň. Součástí byla i instalace systému pro zachytávání dešťové vody pro zavlažování zahrady.

V rámci této zakázky došlo k demolici staré azbestové střešní krytiny mateřské školky. Následně byla provedena výztuž vazníkové konstrukce, aby zajistila lepší stabilitu a bezpečnost střechy. Hlavním prvkem rekonstrukce byla instalace nové ekologické střešní krytiny, která přináší moderní a udržitelný prvek do designu školky.

Nová zelená střecha nejenže zlepšuje estetický vzhled budovy, ale také přispívá k lepší termoregulaci a izolaci, čímž pomáhá snižovat náklady na energie. Tato inovativní střecha je navržena tak, aby podporovala růst rostlin a poskytovala přírodní prostředí pro místní flóru a faunu.

Součástí projektu byla také instalace nových svodů a retenční nádrže pro zachycení dešťové vody. Tato nádrž umožňuje shromažďování a využití dešťové vody pro zalévání zahrad mateřské školky, což je další krok k udržitelnosti a ekologickému přístupu školy. Tímto způsobem školka nejenže zlepšuje své prostředí, ale také vzdělává děti o důležitosti ochrany životního prostředí a udržitelných praktik

Galerie

Kontakt

Kontakt na stavební firmu Novalex

Novalex stavební spol. s r.o.

Korunní 2569/108
101 00 Praha
info@novalexstav.cz

IČ: 09906304
DIČ: CZ09906304

Alexander Smirnov

jednatel

777 529 518
smirnov@novalexstav.cz

Jindřich Novák

jednatel

773 561 628
novak@novalexstav.czKontaktní formulář - Novalex stavební firma

Kontaktní formulář


© 2024 NOVALEX STAVEBNÍ SPOL. S R.O.